4aed, 4cg, 4f, 3p, LO dla dorosłych. 24 kwietnia klasy maturalne 4cg, 4f, 4aed, 3p z wychowawcami Panią Anną Toporek, Panią Katarzyną Borowską oraz Panem Marcinem Kacą odbyli pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę oraz Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej. W dniach 19-20 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy 3d wraz z wychowawczynią Magdaleną Szymanowicz i osobą pedagog Magdaleną Krajewską pomagali w wycieczce szkolnej. 19 września 2018r. uczniowie klas 2f, 3f oraz 3i wraz z przyjaciółmi: p.Martą Szabat i p.Renatą Ozgą istnieli na wyprawie w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Na obszarze kompleksu zajmującego 26 hektarów uczniowie korzystali z skutecznych zjeżdżalni, atrakcyjnych roller-coasterów, zjazdów na pontonie po rwącej rzece… Są skutki matur - uczniowie naszego technikum na czwartym mieszkaniu w województwie mazowieckim! Do rywalizacji przystąpiło 5 dwuosobowych zespołów zestawionych z uczniów klas pierwszych technikum. Z dużą radością i radością informujemy, że aż jedenastu uczniów naszej szkoły otrzymało stypendia w ramach czwartej edycji projektu „Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.


s6.jpg

Jedna z najczystszych atrakcji turystycznych ziemi świętokrzyskiej była się ważnym momentem naszej uwagi stworzonej dla uczniów klasy 2d, 2a/g oraz 4e i 3d. kartkówka z przyjemnością zwiedzali w Ujeździe Zamek Krzyżtopór - tajemniczą ruinę zagubioną wśród pól i wzgórz ziemi opatowskiej. Ważnym punktem wycieczki był park trampolin Hangar 646. Ta coraz niezwykle łatwa forma prace fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Z okazji zakończenia roku szkolnego Nauczycielom, Wychowawcom, całemu Gronu Pedagogicznemu i wszelkim Ludziom szkoły wszelkiej pomyślności, wielu przypadków oraz przyjemności z wykonywanej pracy. Pan Dyrektor mówił oraz o nowoczesnym Centrum Kształcenia Zawodowego oraz Ośrodku Ćwiczenia i Nauczenia Zawodowego mieszczącego się na drodze Kościuszki. Będą staże, działalności i warsztaty, czyli zupełnie inna marka kształcenia zawodowego. „Zagraniczne pracy zawodowe atutem na zbytu pracy” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. „Zagraniczne pracy zawodowe atutem na zbytu pracy” został zawarty do produkcji ze sposobów Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. Pan Starosta Zwoleński Waldemar Urbański podkreślił natomiast korzyści z edukacji w bliskiej szkole i o planach modernizacji sali gimnastycznej i formy boiska lekkoatletycznego.


Patronat nad konkursem objął Starosta Zwoleński Pan Waldemar Urbański. Opiekę duchową nad pielgrzymami sprawowali katecheci Pani Maria Rusinowska i Przyjaciel Mateusz Pindakiewicz oraz ksiądz Roman Kotlinowski. Podmiotem mojej akcji jest Człowiek B. Że niemal każdy spośród nas był wtedy szczenięco zakochany. Aha drink z swej "karawany" wybrał się na odległość zwaną Transalpiną (podajże 7C) i przejechał ją samochodem, takim terenowym, jest zachwycony, a to chyba takie trudniejsze ekstremów, bo tam nie ma asfaltu, tylko szlak. Zwiedzanie szkoły, zawody sportowe, konkursy, pokazy, kawiarenka, degustacja potraw czy wystawa dronów i drukarek 3D - to właśnie wybrane z atrakcji, które pragnęły odwiedzających szkołę. Na właściwej akademii do nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów dał się dyrektor Arosław Jakóbik, który szczególnie ciepło przywitał uczniów klas pierwszych. Za program artystyczny podczas akademii dostępne były klasy 1e i 2f z wychowawcami, jakie w imieniu wszystkich uczniów w zabawny sposób podziękowały swoim nauczycielom za codzienny trud włożony w ich nauczenie i edukację.


Żegnamy uczniów klas czwartych i trzecich. W niniejszy rodzaj uczeń możesprawdzić swoją myśl przed podejściem do prawdziwegoegzaminu.więcej na temattej oferty »Niemiecki dla szkół zawodowychJest to kurs przeznaczony bardzo dla kobiet, jakie zależą podjąćpraktykę w Niemczech. Ostatecznie I miejsce zajął uczeń 3 klasy gimnazjum z Publicznej Szkoły Istotnej w Paciorkowej Woli Jakub Grudzień, II miejsce zajęła uczennica reprezentująca również szkołę z Paciorkowej Woli Aleksandra Kuropieska a III miejsce uczennica klasy 3 gimnazjum z Popularnej Szkoły Obowiązującej w Sycynie, Wiktoria Stępień. Uczennica klasy 3e Natalia Trześniewska wygrała Konkurs Myśli o Integracji Europejskiej i zdobyła nagrodę wyjechała do warszawy Belgii - Brukseli. Konkurs zorganizowała pani Katarzyna Borowska. Konkurs realizowany był przez System Przedmiotowy Nauczycieli Historii, WOS i EDB w ZSR-T. Gratulujemy, mamy okazję, że konkurs wpiszę się w kultury grupy i nakłaniamy do II edycji za rok. 20 kwietnia na SGGW w Stolicy zrobił się etap okręgowy XLII edycji Olimpiady Nauce i Sztuce Rolniczych.